Jak se k nám dostanete?

Díky tomu, že se statek nachází přímo ve městě, dostanete se k němu skutečně jednoduše.

Selský dvůr U Matoušů se nachází v severní části města Plzně v jeho části Bolevec, a to přímo na Bolevecké návsi. Bolevec spadá pod městský obvod Plzeň 1, který je výborně dostupný vlakem, autobusem i městskou hromadnou dopravou. Díky nedalekým rybníkům a lesům je velmi příjemné dojít na statek pěšky nebo přijet na kole.

Autem

Bolevecká náves se selským dvorem U Matoušů leží při výjezdu z Plzně směrem na Žatec nebo Most (silnice I/27) při křižovatce ulic Plaská a Studentská.
Parkování je možné na parkovacích plochách v ulici Plaská a Nýřanská. Ke statku je to od parkoviště necelých 300 m.

Veřejnou dopravou

Vlakem se pohodlně dostanete ze všech koutů České republiky na hlavní nádraží v Plzni. Od něj je nejjednodušší nasednout na tramvaj č. 1 směr Bolevec a vystoupit zhruba po 15 minutách na zastávce „Bolevecká náves“.
Na železniční trati Plzeň – Žatec můžete vystoupit přímo na zastávce Plzeň-Bolevec, od které je statek vzdálený asi 1 km, ale můžete se popovést tramvají č. 1 směr Slovany na zastávku „Bolevecká náves“.

Autobusem se do Plzně dostanete také jednoduše. Vystoupíte buď na terminálu Hlavní nádraží a přijedete jako vlakem tramvají č. 1 na Boleveckou náves. Nebo můžete přijet na centrální autobusové nádraží v Husově ulici, kde je nejjednodušší nasednout na tramvaj č. 2 směr Světovar a na zastávce „Sady Pětatřicátníků“ přestoupit na tramvaj č. 1 směr Bolevec.
Na autobusových linkách na severní Plzeňsko můžete vystoupit na zastávce „Plzeň, Okounová“, od které je objekt vzdálený asi 600 metrů.

Městskou hromadnou dopravou je nejvhodnější využít tramvaj č. 1 a vystoupit na zastávce „Bolevecká náves“. Tramvaj č. 1 jezdí z jižní části města – Slovany, přes střed až na Severní předměstí – na Bolevec.
Stejně tak z autobusu č. 30 můžete vystoupit na zastávce „Bolevecká náves“. Autobus č. 30 vyjíždí z jižní části města – Bor a objíždí východní část města a končí opět na Severním předměstí – na sídlišti Košutka.

Pěšky a na kole

Z centra města je nejpříjemnější cesta pěšky kolem fotbalového stadionu ve Štruncových sadech a na soutoku Radbuzy a Mže se napojit na naučnou stezku Údolím Berounky, po které dojdete až pod hráz Velkého Boleveckého rybníka, kolem kterého zamíříte na Malý Bolevec a z něj pod železniční tratí až k nám na statek. Celá trasa měří necelých 6 kilometrů.

Na kole z centra města můžete využít stejnou trasu jako je popsána pro pěší nebo využít cyklostezku podél ulic Karlovarské a Lidické, která je součástí cyklotrasy č. 35 Plzeň – Krušné hory.